לתיאום פגישה עם יועץ נדל"ן בכיר - השאירו פרטיכם ונחזור בהקדם:

האם עדיין שווה לקנות דירה בברלין? חד משמעית כן. במיוחד כשהעלות היא מתחת למחירי השוק

מומחי הנדל"ן בעולם ממשיכים להציב את בירת גרמניה כיעד אטרקטיבי להשקעה נדל״נית גם ב-2019. הסיבה: מחירי הדיור בעיר שלא מפסיקים לעלות בעשור האחרון – לא מראים סימני האטה, אלא ההפך. ומה לגבי אלו שחוששים כי פספסו את הרכבת, ומחירי הכניסה לעיר גבוהים מדי כעת? מתברר שעם הקשרים הנכונים ניתן לרכוש גם היום, נכס בעלות נמוכה משמעותית ממחירי השוק. כמה נמוכה אתם שואלים? כ-15%. כל הפרטים בכתבה הבאה:

(שנה גודל)
גם ב-2019 ברלין ממשיכה להיות יעד נדל"ן הממגנט אליו משקיעים מכל העולם

איפה כדאי להשקיע בנדל"ן? זו השאלה שעולה אצל כל מי שמעוניין ברכישת נכס, אבל אין לה תשובה ברורה. אחרי הכול, מדובר בשוק רחב, שטומן בחובו הזדמנויות רבות לצד לא מעט סיכונים. ברלין, למשל, הייתה בשנים האחרונות אחד היעדים המובילים והמשתלמים בעולם שסחף לתוכו משקיעים רבים, שנהנו מתשואה יפה, בלשון המעטה. בשנים האחרונות, במיוחד מאז 2015, המחירים עלו ב-11% בשנה בממוצע, כך שמשקיעים שרכשו לפני עשור דירה בבירת גרמניה הכפילו ולעתים אפילו שילשו את ערך ההשקעה.

מטבע הדברים, משקיעים חדשים רואים בכך בעיה, רבים אומרים לעצמם כי אם המחירים רשמו עלייה כה מכובדת, המשמעות היא שהם "פספסו את הרכבת". כך גם בוול סטריט נהגו לומר בשנות ה-80 בהקשר של מניות חמות: "אם כבר כתבו על זה בעיתון – סימן שמאוחר מידיי".

החדשות הטובות הן שגם היום, בתחילת 2019, מתברר שעדיין אפשרי להשיג דריסת רגל בברלין, במחירי טרום הזינוק, ובאמצעות הגב המקצועי והכלכלי החזק של החברה המבוססת והיציבה בברלין.

ברלין 2019: מחסור אדיר בדירות ועליית מחירים שנמצאת רק בתחילתה

ההערכה לפיה שוק הנדל"ן בברלין עדיין רחוק מהשיא איננה מבוססת על ניחוש, אלא על ניתוחים מושכלים של גופים גדולים במשק. במחקר שערך השנה "דויטשה בנק" נכתב: "מחירי השכירות והקנייה צפויים להמשיך לעלות. הבנייה בעיר בתאוצה ואנו צופים שהקצב הזה יימשך; מחירי הדירות בברלין עדיין נמוכים יחסית והמחסור בדירות ניכר לעין. בנוסף העיר צפויה לקלוט עוד 250 אלף תושבים חדשים עד 2030".
עפ"י Deutsche Wohnen AG, אחת מחברות הנדל״ן הגדולות בגרמניה: בברלין לבדה חסרות 100 אלף יחידות דיור. הצפי הוא שעד 2030 המספר יוכפל ל-200 אלף דירות.

ברלין של 2019 - מחסור אדיר של כ-100 אלף דירות, וביקוש גבוה

על פי חברת הייעוץ הלונדונית Knight Frank: בברלין יש את שיעור הצמיחה הגבוה בעולם בכל הנוגע למחירי דירות, בכך היא מקדימה ערים הנחשבות לאטרקטיביות להשקעה, כמו ונקובר הקנדית או רוטרדם ההולנדית.
למעשה, שווי הדירות בבירה הגרמנית קפץ ב-20.5% בין 2016 ל-2017 וקצב הצמיחה הזה צפוי להישמר בשנים הקרובות, כך שדירה שתירכש היום צפויה להכפיל את שוויה ואולי אף יותר ב-2025.

ביקוש מרקיע שחקים. גם בקרב הברלינאים וגם בקרב תושבי החוץ
ובזמן שההיצע קטן, הביקוש להשכרת דירות בברלין רק עולה ועולה, עד כדי כך שהמחזה של תור בלתי נגמר בכניסה לדירה שעומדת להשכרה – הפך לשכיח בברלין. מדוע הביקוש כל כך גבוה? ראשית בגלל הברלינאים שידועים בנטייה שלהם להשכיר דירות (שיעור שוכרי הדירות עומד על 85%) ושנית, בגלל שברלין הפכה לאבן שואבת עבור תושבי חוץ. עיתון "הגארדיאן" הבריטי פירסם שבחמש השנים האחרונות נרשמה בברלין הגירה חיובית ממוצעת של 50 אלף איש בשנה.

ברלין היא "הסטארט-אפ ניישן" החדשה
בקרב האוכלוסייה שמגיעה מרחבי העולם לגור ולעבוד בברלין, בולטים במיוחד הסטארט-אפיסטים והיזמים שחושבים מחוץ לקופסה, כשלמעשה, כל סטארט-אפ שני בברלין שייך ליזם אירופאי שהוא אינו גרמני, ולאחרונה ברלין אף עקפה רשמית את עמק הסיליקון במספר פתיחת הסטארט-אפים החדשים.

"בריחת המוחות" אל ברלין היא בסך הכול טבעית, לאור העובדה שגרמניה היא הכלכלה החזקה והבלתי מעורערת של אירופה, ולאחר איבוד מעמדה של לונדון כ"בירת הטכנולוגיה", מיד אחרי הברקזיט.

אינספור היזמים שפותחים עסקים בעיר, מבטיחים אוכלוסייה עשירה יותר בעתיד, במה שצפוי להעלות את מחירי הדיור ואת מחירי התשואות – בדומה למגמות שראינו בסן פרנסיסקו ובלונדון.

בברלין נפתחים יותר סטארט-אפים מאשר בעמק הסיליקון

כוח מקח וקנייה יוצא הדופן שמאפשר מחירים מתחת למחירי השוק

Berlin Estate (ברלין אסטייט) היא אחת מהשחקניות החזקות, הוותיקות והאמינות בשוק הגרמני כולו. הניסיון, הידע והמקצועיות הפכו אותה לאוטוריטת נדל"ן בעלת כוח קנייה עצום, המוכרת בברלין כולה.

בעשור האחרון בלבד, ברלין אסטייט רכשה 170 בניינים וכ-4,200 דירות בגרמניה עבור משקיעים ישראלים ומשקיעים מהעולם, והיד עוד נטויה.
לצד ההיכרות המעמיקה עם הבנקים, עם התקנות וחוקי הנדל"ן המקומיים, ומערכת קשרים ענפה שנבנתה במהלך השנים – החברה מתמחה בליווי צמוד של המשקיע – החל משלב בחירת הדירה, דרך הליווי המשפטי בישראל ובגרמניה ועד לניהול הדירה השוטף, החזקתה והשבחתה.

למעמדה של 'ברלין אסטייט' ישנו אפקט מרכזי ומהותי נוסף: כוח הקנייה הגדול וכוח המקח הרחב. השילוב בין השניים מאפשרים לחברה הוזלת עלויות דרמטית, שמאפשרת לה למכור דירות במחיר הנמוך בכ-15% ממחירי השוק – ועדיין להישאר רווחית.

מדובר במאות דירות כאלו ברחבי ברלין, כשחלקן נקנו לאחרונה, חלקן נקנו עוד לפני שנת 2015 וחלקן אף ותיקות יותר.
אך לכולן מכנה משותף ברור – מבין 20 המחוזות שמרכיבים את העיר הגדולה – הן ממוקמות באזורי ביקוש גבוהים במיוחד כמו שכונת שרלוטנבורג היוקרתית ושכונת וייסנזה (Weißensee) שבפנקו, שהפכה למגנט עבור צעירים.

המשקיעים נדרשים לשלם 10% בלבד דמי רצינות. יתר הסכום מופקד לנאמנות
העוצמה הכלכלית וההתבססות של ברלין אסטייט, מאפשרות לה להציע הליך נדיר בנוף הגרמני, כשהיא החברה היחידה הפונה לישראלים שלא לוקחת לעצמה את הכסף המושקע עד לרישום הדירה בטאבו. למעשה, לקוחות החברה זוכים למסלול מיוחד, בו 90% מסך ההשקעה מועבר לנאמנות שנשארת סגורה עד לרישום הדירה בטאבו על שם המשקיע. עשרת האחוזים הראשונים בלבד מועברים לחברה כדמי רצינות.

בסופו של דבר, יכולות המקח והקנייה של ברלין אסטייט בשוק הנדל"ן הגרמני, מאפשרות לה להציע למשקיעים בעלי הון עצמי של 100 אלף יורו, דירות במחירים נמוכים משמעותית ממחירי שוק. כשמוסיפים לכך את שלל חוות הדעת המרשימות והנתונים שמוכיחים כי מחירי הנדל״ן בברלין צפויים להמשיך בטיפוס החד שלהם – מגיעים למסקנה שמדובר בהזדמנות אמיתית להשקעה יציבה ומניבה בברלין.

אם ברשותכם הון פנוי של 100 אלף יורו, ואתם מעוניינים לשמוע על דירות להשקעה במחירים בלעדיים של כ-15% מתחת לערך השוק הנוכחי. אתם מוזמנים להשאיר מספר פרטים בתיבה הכחולה.

לתיאום פגישה עם יועץ נדל"ן וללא כל התחייבות – השאירו מספר פרטים:

הנני מאשר קבלת חומר שיווקי בכפוף לתקנון