עשוי לעניין אותך גם

השאירו מספר פרטים ונציג יחזור אליכם:

איפה עוד תמצאו בית ליד הים במיקום מדהים שמתאים למשפחה? תופתעו. בקיסריה.

קוראים לה שכונה 12 ובשקט בשקט ובלי הרבה רעש תקשורתי – היא הפכה להיות יעד מגורים מבוקש ביותר בקיסריה ליד הים, בעיקר בקרב האוכלוסייה החזקה שמגיעה ממחוז חיפה רבתי, יישובי השרון ומרכז הארץ. האם מדובר בהזדמנות הנדל״ן השפויה, האחרונה בקיסריה? כנראה שכן. אבל כדאי למהר.

(שנה גודל)

המרוץ לבית פרטי ליד הים
בשנתיים האחרונות ניתן לראות תנועה ערה בקרב משפחות של 5,4 ו-6 נפשות, שמתגוררות בקיסריה עצמה או בסביבתה, שמעוניינות לבנות בית משלהן, ומחפשות מגרשים לבניית בית החלומות האולטימטיבי. הסחף מגיע בעיקר מתוך קבוצות וקליקות של חברים, כשאחד האפקטים הישירים הוא יצירת קהילה סופר-איכותית שמתגבשת ברחבי קיסריה, ומאופיינת באנשים שעשו את הכסף שלהם בכוחות עצמם. ביניהם: רופאים, עורכי דין, יזמים ואפשר לומר בעיקר בעלי מקצועות חופשיים.

האזור שמבטא במדויק את הגל החדש בקיסריה הוא 'שכונה 12'. מדובר בשכונה החדשה ביותר בעיר הנמל ההיסטורית, שטחה כ-465 ק"מ והיא מכילה 242 מגרשים בבעלות פרטית (ולא חכירה) של 600 עד 800 מ"ר. נכון להיום (תחילת 2019) נמכרו כ-150 מגרשים ועשרות בודדות נותרו פנויים – כשעלות מגרש מתחילה ב-2.7 מיליון ₪ ובמחיר גלום המגרש, המע"מ, פיתוח מלא (בסטנדרט גבוה) והתשלום למנהל.

שכונה 12 – החלום שהתגשם

השכונה ממוקמת בקצה הדרומי של קיסריה, סמוך לשכונת הגולף ויושבת על רכס כורכר גבוה. השכונה נמצאת 10 דקות הליכה מחוף הים, כששטחים ירוקים ונופי דיונות סובבים אותה, ורבים מהאלמנטים הבולטים בה הם על טהרת התפיסה האקולוגית. בין היתר: מי הנגר בשכונה מושבים לתת-הקרקע. בלב השכונה ממוקמת מחצבה ארכיאולוגית עתיקה, ששוקמה והפכה לאתר טבע יפהפה – 18 דונם של פארק ציבורי ירוק שמוקף בשבילי טיול רחבים, נוחים ומוארים, מסלולי הליכה, ריצה ואופניים, וכמובן – גני משחקים.

מצפון לשכונה תמצאו בית כנסת מפואר, מתחם סקייטפארק, וגם מרכז ספורט ענק ובו מגרשי קט-רגל, כדורסל, טניס, מתקני כושר ואזור בטוח לפעילות ילדים ופעוטות. מספר דקות הליכה יובילו אתכם למרכז המסחרי C סנטר הסמוך.

מה עוד? השכונה מרושתת בשבילי אופניים שמובילים לחוף הים הצמוד, ומתחברים ליתר שבילי קיסריה, דרך מועדון הגולף ועד לדיונות הצפוניות. הנגישות התחבורתית מצוינת, כך שיציאה מהשכונה לכביש החוף, לכביש 4 ולכביש 6 אורכת דקות בלבד (ההערכה כי למעלה מ-1,000 תושבים נוסעים לת"א וחזרה מדי יום). מי שמעדיף את אופציית הרכבת יכול להגיע לאחת משתי התחנות: 'קיסריה-פרדס חנה' או תחנת 'בנימינה'.

צריך לראות כדי להאמין

למרות כל התאורים והיתרונות, רק לאחר שמגיעים ונפגשים עם נציג המכירות, מבינים את היתרונות העצומים וההזדמנות שעומדת בפניכם. סיור קצר בליווי בריזה מהים, יראה לכם את המיקום המדוייק של השטח – ושיחה אישית תציג לכם את פרטי הפרטים שמרכיבים את הפרוייקט כגון: תנאי תשלום, אפשרויות מימון, הטבות, סגנונות הבניה האפשריים ועוד. בקיצור, יש דברים שצריך לראות כדי להאמין. ושכונה 12 היא אחת מהם.

האופי המיוחד של קיסריה בא לידי ביטוי גם במי שמנהל אותה. החברה לפיתוח קיסריה (הזרוע המבצעת של 'קרן רוטשילד קיסריה' וממשיכת דרכה הפילנתרופית של משפחת רוטשילד) היא המקרה היחידי בישראל, ויש אומרים שבעולם כולו, שבו חברה כלכלית מנהלת יישוב כשהרווחים מפיתוחו מועברים לפילנתרופיה. מדובר ברווח נקי של התושבים שזוכים למענה, התייחסות וטיפול ברמה הכי גבוהה שיש, כשכל בקשה/תלונה נענית בשעות ספורות.

אחת האג'נדות של 'החברה לפיתוח קיסריה' היא השקעה בתושבים ובפיתוח חיי הקהילה. זו גם הסיבה שבמהלך כל השנה מתקיימים שלל אירועים קהילתיים ומושקעים, בין היתר: מפגשי נוער וילדים, סדנאות, ימי הפנינג בחגים, כנסים שונים, ואפילו מערך היסעים פנימי עבור ילדי קיסריה שפועל כל יום מ-13:30 ועד 20:00 בחינם ומסיע את הילדים לחוגים, לים, לשיעורי טניס, לבתים של חברים ועוד.

לסיכום, במקום לפטנז על בית ליד הים כדאי שתגיעו לפגישת היכרות ויעוץ ותצאו לסיור שטח בשכונה 12. אתם מוזמנים להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם לתאם פגישה. וכן, כדאי גם שתביאו אתכם גם בגדי ים ומגבות.

לתיאום פגישה וסיור לוקיישן פרטי בשכונה 12 בקיסריה - השאירו פרטיכם ונציג יחזור אליכם בהקדם: